Централізована районна бактеріологічна лабораторія КНП КДЦ №1 Дарницького району м.Києва знаходиться за адресою: вул.. Тростянецька 8-Д, в приміщенні КДЦД.

В робочі дні працює з 8-00 до 18-00 без перерви, в суботу з 9-00 до 15-00.

Вихідний  день — неділя.

Послугами ії користуються біля 324044 тисячі населення Дарницького району, з них дорослого 247618 тисяч, дитячого 76426 тисяч.

Бактеріологічна лабораторія атестована Укрметртестстандартом України, має дозвіл на право роботи із збудниками 111-1У групи патогенності для людини при проведенні бактеріологічних і серологічних досліджень біологічних матеріалів від людини та санітарно- бактеріологічних досліджень з контролю об’єктів довкілля закладів Дарницького району.

Бактеріологічні дослідження проводимо в повному обсязі.

Дослідження на патогенну флору в т.ч.

— на кишкові інфекції – ( сальмонели, шигели, ешеріхії, стафілокок ), ієрсинії, кампілобактерії, холеру.

— на крапельні інфекції : дифтерію, кашлюк, менінгокок, стафілокок.

— клінічний матеріал в т.ч.- дисбактеріоз, дослідження жовчі, сечі, мокроти, жіночого молока, крові, зіва, носа, сок простати, відділяєме жіночих статевих органів,ока, вух.

Визначення чутливості виділених збудників до антибіотиків.

Порядок одержання біоматеріалу :

Біоматеріал  на дифтерію, кишкові інфекції  приймається щоденно з 800- до 1800, в суботу 900 до 1330.

На кашлюк понеділок (вівторок), п’ятниця (субота) з 800 до 1200, співробітниками баклабораторії.

Біоматеріал (жовч, кров,сеча та інші) на мікрофлору та визначення чутливості збудників до антибіотиків — понеділок, вівторок, середа з 900 до 1400.

Біоматеріал на на стафілокок (виділення з носу) – понеділок з 900 до 1500.

Біоматеріал на дисбактеріоз кишковий — понеділок, вівторок, середа з 900 до 1100.

При збиранні біологічного матеріалу для проведення мікробіологічних досліджень необхідно дотримуватись таких правил:

  • збирати матеріал до початку антибактеріальної терапії або коли вміст введеного в організм препарату стає мінімальним ( звичайно перед введенням наступної дози антибіотика ) ;

  • збирати матеріал безпосередньо з вогнища інфекції або досліджувати біопроби, які відображають запальний процес у тих чи інших органах ( наприклад, бронхіальний секрет при пневмоніях, сечу при урологічних інфекціях );

  • додержуватись асептики із запобіганням контамінації проб сторонньою флорою;

  • використовувати стерильні ватні тампони (для виділень із ран, мазків зі слизових оболонок, очей, вух, носу, зіву, церві кального каналу, піхви), які треба відразу занурювати у транспортні середовища (при не змозі негайної доставки!), шприци

    (для крові, гною, ексудатів), лабораторний посуд (для мокроти, сечі, фекалій);

  • кількість матеріалу повинна бути достатньою для проведення досліджень;

  • транспортувати нативний матеріал у лабораторію необхідно в максимально короткий строк ( для більшості зразків не більше 1,5-2 години,  матеріал із ран та кров доставляти негайно !!!).

  • матеріал для мікробіологічних досліджень транспортується в спеціальних біксах, пеналах, шприцах (кінчик закривається стерильною пробкою) для забезпечення вимог санепідрежиму, зокрема інфікування навколишнього середовища;

БІОМАТЕРІАЛИ ПРИ ІНФЕКЦІЯХ НИЖНІХ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ.

Харкотиння – матеріал збирається натщесерце  вранці під час кашлю в стерильну банку з бусами після того, як хворі чистять зуби та промивають ротову порожнину кип’яченою водою. Якщо мокрота відходить погано, з вечора пацієнту призначають муколітики. Строки доставки в лабораторію не повинні перевищувати 1,5-2 години від моменту його отримання (допускається зберігання в холодильнику не більше 6 годин ).

СЕЧА.

Мікробіологічне дослідження сечі потрібно проводити до початку антибактеріальної терапії. Необхідно провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів ( миття з милом або м’яким детергентом).

Збирають середню порцію випущеної сечі (першу порцію спускають геть) у кількості 3-5 мл у стерильний посуд і використовують її для культуральної діагностики і кількісної оцінки засіменіння сечі.

КАЛ НА ДИСБАКТЕРІОЗ.

За 1-3 доби до взяття проби хворі повинні знаходитись на дієті з виключенням продуктів харчування, які підсилюють бродіння в кишечнику, а також алкоголь, антимікробні препарати. Від моменту останнього прийняття їжі до взяття матеріалу повинно пройти не менше 8-10 годин.

У лабораторію доставляється свіжевиділений кал у теплому вигляді, зібраний у стерильний скляний чи пластиковий, бажано прозорий, посуд із декількох ділянок у кількості 10-15 грам.

Згідно розпорядження КМДА від26.02.2015р. за №171 « Про встановлення тарифів на платні послуги з медичного обслуговування, які надаються ЛПЗ охорони здоров’я, встановлені тарифи на платні послуги з медичного  обслуговування, які надає КНП КДЦ №1 Дарницького району м.Києва, що додаються:№128-137

Код послуги

Найменування послуги

Тариф за 1 послугу,грн.(без ПДВ)

1

128

Дослідження санітарно-бактеріологічне змивів на бактерії групи кишкової палички

29,50

2

129

Дослідження бактеріологічне зева

46,40

3

130

Дослідження бактеріологічне носа

26,80

4

131

Визначення чутливості  до антибіотиків (10-12 дисків для виділення культури)

27,80

5

132

Дослідження бактеріологічне на дисбактеріоз з повним виділенням культур

362,80

6

133

Дослідження бактеріологічне на стафілокок негативне

64,40

7

134

Дослідження бактеріологічне на стафілокок з визначенням масивності обсіменіння негативне

63,80

8

135

Дослідження бактеріологічне на кандиди

30,60

9

136

Дослідження бактеріологічне на патогенні ентеробактерії з профілактичною метою

157,50

10

137

Дослідження бактеріологічне на ентеропатогенні ешеріхії: аглютинація з визначенням біохім властивостей негативне

90,80